24. Starý Plzenec
adresa: Třebízského náměstí 1, 332 02 Starý Plzenec
telefon, mail: 603 473 442
předseda, sekretář: Martina Šteklová - předseda, ing. Marie Lhotáková - sekretářka

KR Starý Plzenec byla založena 1. září 1993 a v současné dobdě má 25 členů. Mezi jejich hlavní aktivity patří práce s mládeží, pomoc starším spoluobčanům, charitativní sbírky a pomoc při církevních akcích. Činnost KR napomáhá k šíření myšlenek blahoslaveného Adolpha Kolpinga také v regionu západních Čech. Některé aktivity již neodmyslitelně patří k životu města a farnosti. Dále KR spolupracuje například s Junákem a tyto aktivity finančně podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Fotografie z Živého Betléma před kostelem ve Starém Plzenci.

Členové Kolpingovy rodiny již mnoho let organizují tzv. stanový minitábor na farní zahradě ve Starém Plzenci.

Modeláři z kroužku Kolpingovy rodiny předvádějí své modely a diplomy ze závodů.

Bývalá a současná předsedkyně KR Starý Plzenec paní Zdeňka Komínková a Martina Šteklová (zleva).

Zástupce Centrálního svazu Michael Kubík s duchovním správcem KR Straý Plzenec P. Petrem Frantou.